Kanada’yı Tanıyalım

Kanada yüzölçümü bakımından Rusya’dan sonra ikinci en büyük ülke olmasına rağmen nüfusu 30 milyon civarındadır. Britanya’dan ve Fransa’dan gelen kolonilerle kurulduğu için Kanada’nın resmi dilleri İngilizce ve Fransızca’dır. Dünyanın gelişmişlik düzeyi en yüksek ülkelerinden olan Kanada birleştirici ve kapsayıcı politikalarıyla çokkültürlü bir ülke olmuştur. Dünyanın en iyi eğitim sistemlerine sahip ülkelerinden biridir ve sosyal devlet yapısı nedeniyle eğitim ve sağlık ücretsizdir. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan Kanada’nın başkenti Ottawa’dır. 4 mevsim ziyaretçilerin tercih edebileceği bir ülke olsa da iklimi soğuk ve uzun kışlarıyla bilinen karasal iklim olduğu için güney kıyıları geziler için daha uygundur.

Kanada’da Nereleri Gezmeliyim?

Dünyada Fransızca konuşulan en büyük ikinci kent olan ve Kuzey Amerika’nın en tarihi bölgesi olma özelliğine sahip Montreal turistlerin duraklarından biridir. Viktorya mimarisinin hakim olduğu Montreal dünyaca ünlü botanik bahçesi ve yemek kültürüyle ilgi çeker. Toronto ise ABD sınırına yakın kentlerden biridir. Uzunca bir süredünyanın en yüksek kulesi ünvanını 201’da Çin’e, 2012’de de Japonya’ya kaptıran CN Kulesi 553 metre uzunluğuyla Toronto’nun hatta Kanada’nın sembollerindendir. Kanada’nın 3. büyük şehri olan Vancouver yaşanılacak en iyi şehirler arasında seçilmiştir. Özellikle doğal güzellikleri, doğa sporları, okyanus rüzgar sörfü ve golf sahalarıyla nam salmış bir şehirdir.

Kanada’ya Gidince Neler Yapmalıyım?

- Toronto yakınlarındaki Niagara Şelalesi’ni ziyaret edip doğal güzelliğine hayran kalabilirsiniz.
- Dünyanın en önemli parklarından kabul edilen Montreal’deki Jardin de Botanique Montréal’in rengarenk dünyasına adım atın.
- 1600’lerin başında kurulan ve Kuzey Amerika’nın en eski yerleşimi olan ve Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan Old Quebec’i doyasıya gezin.
- Başkent Ottawa’da 2005 yılında açılan ve ülkenin en çok turist çeken müzelerinden olan Kanada Savşa Müzesi’ni ziyaret edin.
- 553 metre yüksekliğindeki CN Kulesi’nden Toronto’yu seyredin.


Bu olağanüstü deneyimi yaşamak için Oygut Travel olarak vize başvurunuzu biz yapalım, size sadece tatil planı yapmak kalsın.

Tüm vize işlemlerinizi Oygut Vize üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.