Yunanistan’ı Tanıyalım

Filozofların, olimpiyatların, matematiğin ve mitolojinin ülkesi Yunanistan’a hoş geldiniz. Kapı komşumuz Yunanistan bize bu kadar yakın olmasına rağmen dili ve alfabesi o kadar farklı ki, kısacık bir yolculuktan sonra kendinizi bambaşka bir ülkede buluveriyorsunuz. Tamamen bir Akdeniz ülkesi olan Yunanistan hem kültür hem de deniz-kum-güneş turizmi için ideal bir ülke. Dolayısı ile Nisan aylarından Ekim aylarına kadar nefis bir hava hakim. Eğer yemek seçen biriyseniz ve yurt dışında rahatça bir şeyler yiyemiyorsanız bu sefer şanslısınız. Mutfağımızın Ege tarafıyla Yunan mutfağının neredeyse aynı olması sebebiyle, nefis zeytinyağlılardan kebaplara hatta kahveye kadar aradığınız lezzetleri fazlasıyla bulacaksınız.

Yunanistan’da Nereleri Gezmeliyim?

Felsefelerin, mitolojinin doğduğu yerleri keşfetmek isteyenleri de Akdeniz’in pırıl pırıl sularında ve güneşinde dinlenmek isteyenleri de ağırlayan Yunanistan hem başkent Atina, Atatürk’ün doğduğu şehir Selanik gibi büyük şehirleriyle hem adalarıyla ünlü. Santorini, Mikonos, Rodos ve Midilli gibi adalarının yanı sıra ülkemize epey yakın olmasıyla Dedeağaç (Aleksandropoli) kenti de Türk turistlerin akınına uğruyor.

Yunanistan’a Gidince Neler Yapmalıyım?

- Selanik’te Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret edin. Yurt dışında olduğunuz için ekstra bir gurur ve duygu yoğunluğu yaşayacaksınız.
- Yunan mezelerini, özellikle su ürünlerini mutlaka tadın. Ahtapottan kalamara, balıktan karidese bu lezzetlere bayılacaksınız.
- Tıpkı ülkemiz gibi eski bir medeniyet olan Yunanistan’da da çok önemli tarihi eserler bulunuyor. Bunların en önemlisi olan Akropolis’I ziyaret etmeden dönmeyin.
- Sıcak havada gidiyorsanız mutlaka frappe için. Türkiye’deki fiyatlarına nazaran orada çok daha ucuz ve serinletici bir kahve.
- Komşumuz olduğu için otomobille ya da motosikletle bir Yunanistan gezisi düzenlerseniz, tüm doğal güzelliklerini ve eserlerini dilediğiniz gibi ziyaret edebilirsiniz.


Bu olağanüstü deneyimi yaşamak için Oygut Travel olarak vize başvurunuzu biz yapalım, size sadece tatil planı yapmak kalsın.

Tüm vize işlemlerinizi Oygut Vize üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.