İngiltere’yi Tanıyalım

Güneş batmayan ülke adıyla da anılan İngiltere, Birleşik Krallık’ın en büyük ve merkezi olan ülkesidir. Başkenti Londra, 18. yüzyıldan itibaren sanayi devrimine ve uluslararası politikaya öncülük etmiştir. Birçok etnik grubun yaşadığı ülkede konuşulan anadil İngilizcedir ve dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahiptir. Gidince hemen fark edebileceğiniz ve bir süre alışamayacağınız durum trafiğin soldan akmasıdır.

İngiltere’de Nereleri Gezmeliyim?

İngiltere’de göreceğiniz her nokta sizde farklı izler bırakacak ve sizi fazlasıyla memnun edecek. Mesela, Shakespeare’in doğduğu kasaba Stardford upon Avon; muhteşem doğası, tarihi tiyatro sahneleriyle kendinizi bir film setinde hissettirebilir.

Üniversitesiyle meşhur olan Oxford hem entellektüel kültürü hem de tarihi yapılarıyla görülmesi gereken şehirlerin arasında bulunuyor. Tabii, ortaçağda bir yolculuğa çıkmak isterseniz, mimar I. William’ın eseri olan Warwick Kalesi’ni mutlaka görmelisiniz, aradığınız yer orası olabilir.

Londra’da bir günde birçok önemli noktayı gezme şansınız var. Big Ben’i görebilir, Londra Kalesi’ni ziyaret edebilir, Thames Nehri’nde tekne gezisine çıkabilir veya London Eye ile unutamayacağınız bir dönme dolap macerası yaşabilirsiniz.

İngitere’ye Gidince Neler Yapmalıyım?

- Neolitik Taş Derin’den günümüze gelen 5 kademeli anıt Stonehenge’in büyülü dünyasını keşfedin.
- Kuzu etinin sebzelerle fırınlandığı Pazar Rostosu’nu mutlaka tadın.
- Klasik bir English Breafast’inin yanında İngiliz çayınızı yudumlayın.
- Gezinizi Haziran ayına denk getirmeniz için geçerli bir sebep: Uluslararası müzik festivali, Glastonbury Festival
- Muazzam bir planlamaya sahip tarihi şehir Bath’in kaplıcalarında tüm yorgunluğunuzu atabilirsiniz.


Bu olağanüstü deneyimi yaşamak için Oygut Travel olarak vize başvurunuzu biz yapalım, size sadece tatil planı yapmak kalsın.

Tüm vize işlemlerinizi Oygut Vize üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.