Rusya’yı Tanıyalım

17 milyon metrekarelik topraklarıyla dünyanın yüzölçümü en büyük ülkesi Rusya’ya hoş geldiniz. Dünyanın önünde düğmelerini iliklediği yazarlarıyla, eski çarlık döneminin şaşasıyla, sovyetlerin sadeliğiyle, 2. Dünya Savaşı’nda oynadığı rolle, kızlarının güzelliğiyle nam salmış Rusya’yı böyle kısaca bitirmemiz tabi mümkün değil. Başkent Moskova hem siyasi anlamda dünyayı etkilerken, kültür sanat ve eğlence konusunda da günümüzde ilk akla gelen kentlerden biri olmuştur. Rusya’nın soğuk olduğunu hatırlatmamıza gerek yoktur sanırız. Soğuk kışla baş etmek istemeyenlerin Rusya ziyaretlerini yaz aylarında yapmalarını öneriyoruz.

Rusya’da Nereleri Gezmeliyim?

Yukarıda kısaca bahsettiğimiz başkent Moskova, İstanbul’dan sonra Avrupa’nın en kalabalık şehri ve Rusya’nın en çok turist çeken şehirlerinin başında geliyor. Kızılmeydan’ıyla, Kremlin’iyle, katedralleriyle ve çılgın gece hayatıyla gezinize ilk dahil etmeniz gereken yer Moskova. Çarlık döneminde Deli Petro’nun Avrupa’yı kıskandırmak için kurdurduğu St. Petersburg da görenleri büyülüyor. Beyaz geceleri seyredebileceğiniz, her adımda bir başka mimari şahesere rastlayacağınız, dünyanın en önemli eserlerini görme şansı bulacağınız St. Petersburg da Rusya gezinizin bir durağı olmalı.

Rusya’ya Gidince Neler Yapmalıyım?

- Korkunç İvan’ın bir daha böyle bir şey inşa edemesin diye mimarını kör ettiği söylenen Aziz Basil Katedrali’ni ziyaret edin.
- Yine efsaneye göre her esere sadece 3 saniye vakit ayırsanız gezmesi 3 ay süren Hermitage Müzesi’ni ziyaret edin.
- Moskova Metrosu’nda gezintiye çıkın hatta gideceğiniz yerlere metroyla gidin.
- Votkanın memleketine gitmişken Votka Müzesi’ni görmelisiniz.
- Eğer mücadeleciyseniz, dışarıda 10 dakikadan fazla kalınmaması tavsiye edilen, görüntü alırken kameraların donduğu dünyanın en soğuk şehri Yakutsk’u ziyaret edin.


Bu olağanüstü deneyimi yaşamak için Oygut Travel olarak vize başvurunuzu biz yapalım, size sadece tatil planı yapmak kalsın.

Tüm vize işlemlerinizi Oygut Vize üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.