İtalya’yı Tanıyalım

Tarih boyunca büyük uygarlıklara ve imparatorluklara ev sahipliği yapan İtalya, hem Katolik Kilisesi’nin merkezi hem de Rönesans hareketinin başlangıç noktası olmuştur. Başkent Roma’yı gezerken, tarihin ayak izlerini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Sicilya ve Sardinya adaları ile beraber İtalya Yarımadası’nı kaplayan ülke topraklarında, Akdeniz’i doya doya yaşayabilirsiniz. İklimi, coğrafik özellikleri ve insanı bunu her halinden anlayabilmek mümkün. Çok partili ve parlamenter demokrasi ile yönetilen İtalya, 60 milyonluk nüfusu ile Avrupa’nın en kalabalık ülkelerinden biri konumunda.

İtalya’da Nereleri Gezmeliyim?

Mimaride barok üslubunun doğuşuna tanıklık etmiş İtalya, bu formlarda birçok tarihi eser barındırmaktadır.

Roma’nın tarih kokan sokaklarında yürürken kendinizi masal diyarında bulacaksınız. Aşk Çeşmesi’nden Roma Forumu’na, Kolezyum’dan Circo Massimo’ya sizi hayrete düşürecek güzellikte yapılarla gezinizi süsleyebilirsiniz.

Moda’nın başkenti Milano’da sizi ışıl ışıl sokaklar, şık vitrinler ve renkli kafeler bekliyor. İhtişamlı duruşuyla ünlü Scala Operası’nı görmeye değer. Ayrıca, 500 yılda tamamlanan Avrupa’nın en büyük dördüncü katedrali Duomo di Milano’yu ziyaret ettiğinizde gezinizin en unutulmaz anlarını yaşayabilirsiniz.

Venedik’ten Floransa’ya geçerken eğik duruşuyla ünlü Pisa Kulesi’ni ve rengarenk yapılarıyla dikkat çeken Amalfa kıyılarını da gezerek, İtalya turunuzu tamamlayabilirsiniz.

İtalya’ya Gidince Neler Yapmalıyım?

- Bir yemek turuna katılıp İtalyan lezzetlerini keşfe çıkın.
- Hristiyan dünyasının en önemli noktalarından biri olan Vatikan’ı gezin.
- Yahudi Mahallesi’nde bir yürüyüşe çıkarak farklı bir kültüre tanıklık edin.
- Park ve meydanlarda bol bol keyif yapın.
- Venedik’te gondol gezisine çıkın.


Bu olağanüstü deneyimi yaşamak için Oygut Travel olarak vize başvurunuzu biz yapalım, size sadece tatil planı yapmak kalsın.

Tüm vize işlemlerinizi Oygut Vize üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.