Kartalkaya Kayak Merkezi Ulaşım Detayları

Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi ile ilgili aradığınız tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Bolu’nun cazibe merkezi, kış sporlarına ev sahipliği yapan Kartalkaya Kayak Merkezi’dir. Bembeyaz karlarla kaplı bu kayak merkezi, yokuş aşağı kayak ve Alp disiplini kayak için uygun koşulları sunmasıyla kayak severlerin gözdesi olurken, diğer aktivite ve eğlence olanaklarıyla da kesintisiz eğlencenin odağında bulunur.

Bizler de bu yazımızda, Bolu Kartalkaya kayak merkezi transferi ve ulaşım alternatiflerine yer verdik. Oygut Travel’ı tercih etmeniz durumunda kolay, zahmetsiz ve ekonomik bir yolculuk yapabilirsiniz. Hemen gidiş ve varış yerinizi seçerek rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

Oygut Travel ile Kartalkaya’ya Nasıl Gidilir?

Otobüs ve özel aracınız ile seyahat etmek istemiyor ve Kartalkaya Kayak Merkezi’ne güvenli bir yolculuk ile varmanın yollarını arıyorsanız, VIP transfer hizmeti sunan Oygut Travel’ı değerlendirebilirsiniz. Oygut Travel hem havaalanlarından hem de şehir içi ve şehir dışı noktalardan gideceğiniz rotaya güvenli ve ekonomik bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Kayak merkezine giden dik, virajlı ve karla kaplı yolları güvenli bir şekilde geride bırakarak sizi konaklayacağınız otele kadar bırakan Oygut Travel, aynı zamanda kalabalık aileler ve arkadaş grupları için de EKO VIP hizmeti sunar. Bunların yanı sıra bebekli ve küçük çocuklu aileler için çocuk koltuğu ve engelli bireyler için de özel koltuk sunan Oygut Travel, tamamen kişiselleştirilmiş hizmet kalitesi ve avantajları sayesinde keyifli seyahati ulaşılabilir kılar.

 

Kartalkaya Kayak Merkezi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kartalkaya, dev çam ağacı ormanlarının muhteşem panoramik manzarasını ve dağın eteklerinde yer alan yemyeşil platoların etkileyici görüntüsünü ziyaretçilerine sunan eşsiz bir bölge olma özelliği taşır. Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi, gelişmiş olanaklara sahip tesisleri ve karla kaplı doğasıyla kış aylarında yerli yabancı pek çok turisti kendisine çeker. 1850-2200 metre yüksekliğindeki Köroğlu Dağları'nın eteklerinde yer alan Kartalkaya, kış tatilcilerine keyifli bir kayak sezonu sunar.

Bulunduğu bölgenin ılıman bir iklime sahip olması nedeniyle, Kartalkaya Kayak Merkezi sadece amatör kayak ve snowboard için değil; aynı zamanda Alp disiplini, kros kayağı ve kano turları için de uygun bir coğrafyaya sahiptir. Her yıl en az dört ay karla kaplı bir görüntüye imza atan ve 3 telesiyej, 11 mekanik tesise sahip olan kayak merkezinin 28 kayak pisti toplam 30 km uzunluğundadır.

Tesiste kalifiye kayak eğitmenleri ve kiralık kayak ekipmanları da mevcuttur. Büyük şehirlere olan yakınlığı sayesinde kış sezonunun en çok tercih edilen kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya, gelişmiş tesisleri ve otel çeşitliliği ile de yoğun talep görmektedir.

Kış aylarında 3 metrelik kar kalınlığı sunmasıyla kış tatilcilerine kapılarını aralayan Kartalkaya, yaz aylarında yürüyüş turları için de ideal bir yerdir. Tüm doğa ve spor tutkunları için mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi’nde gerek aileniz gerekse kalabalık arkadaş grubunuz ile oldukça keyifli bir kış tatili geçirebilirsiniz.

 

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede?

Türkiye'nin en popüler kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya, Bolu'nun batısındaki Köroğlu Dağı’nın eteklerinde yer alır.

Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu şehir merkezine 38 km ve Ankara-İstanbul karayoluna 28 km uzaklıktadır.

Kartalkaya, hem Ankara hem de İstanbul şehir merkezlerinden yaklaşık 270 km uzaklıktadır. İstanbul ve Ankara'dan Kartalkaya'ya gitmek yaklaşık 3 saat sürer.

Kolayca google maps üzerindende görebilirsiniz: https://goo.gl/maps/dDZhgWCCUfm

 

Kartalkaya Kayak Merkezi’ne Hangi Mevsim Gidilir?

Kartalkaya bölgesi yarı ılıman bir iklime sahiptir, bu nedenle kayak merkezinin çevresi çam ormanları ile kaplıdır. Hakim rüzgar yönü batı - kuzeybatıdır ve kayak sezonunun süresi yılda 120 gündür. Kartalkaya Kayak Merkezi'nde en uygun kayak koşulları 20 Aralık ile 20 Mart arasında yaşanır. Normal kış koşullarında ortalama kar düşüşü 3 metredir. Sezonun başlangıcında kar türü “tozlu kar” tabir edilen kardır, mevsim sonunda ise kar daha karakteristik bir hal alarak yoğun kara dönüşür.

 

Kartalkaya Kayak Merkezi Otelleri ve Konaklama İmkanları

Kartalkaya Kayak Merkezi'nde 500 yatak kapasiteli 160 odaya sahip Grand Kartal Hotel ve 800 yatak kapasiteli Dorukkaya Hotel dahil olmak üzere her tip ziyaretçiye uygun konaklama seçenekleri bulunur. Kartalkaya Kayak Merkezi'ndeki oteller oldukça konforludur ve genellikle her birinde restoranlar, yüzme havuzları, disko barları ve oyun salonları bulunur.

Tesisler aynı zamanda satılık veya kiralık kayak ekipmanları edinebileceğiniz mağazalar ile beraber, kayak ve snowboard eğitmenlerine de bünyelerinde yer verir. Böylece her seviyede sporcu, kayak veya snowboard eğitimi alabilir. Bölgedeki tüm otellerde ilk yardım tesisleri ve tıbbi eğitimli personeller de bulunur.

 

Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort: Kartalkaya Mevkii, 14750 Tazılar, 14750 Bolu - (0374) 234 51 000

Kartal Otel: Kartalkaya Mevkii P.k, D:5, 14200 - (0374) 234 50 05

Grand Kartal Otel: Kartalkaya Mevkii P.k.50 Bolu 14200,, 14200 Kıbrıscık/Bolu - (0374) 234 50 50

Golden Key Kartalkaya: Oteller Mevkii Köroğlu Dağları, 14750 Kartalkaya/Bolu - (0374) 234 50 59

Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi Konumuna Nasıl Gidilir? Ulaşım Alternatifleri Nelerdir?

Batı Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Kartalkaya, kış mevsiminde doğa ve kayak tutkunlarını ağırlar. Kartalkaya'ya, İstanbul ve Ankara'ya çok yakın olan ve otoyol üzerinden kolayca varılabilen Bolu şehir merkezinden ulaşılabilir, çünkü Bolu’da henüz havalimanı bulunmamaktadır.

 

Toplu taşıma olanakları ve taksiler ile otellerin sağladığı ulaşım servisleri sizi dilediğiniz zaman Kartalkaya'ya götürebilir. Ayrıca kendi aracınızla ya da özel araçlar ile de Kartalkaya Kayak Merkezi’ne kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Kartalkaya Kayak Merkezi’ne Ulaşım Seçenekleri

Otobüs ile Ulaşım

Bolu şehir merkezinden Kartalkaya Kayak Merkezi'ne yolculuk yaklaşık 45 dakika sürer. Kartalkaya Kayak Merkezi'ndeki otellere kent merkezinden otobüs seferleri düzenlenmektedir, ancak yolun epey dik ve virajlı olması, otobüs yolculuğunu biraz zorlaştırabilir.

 

Özel Araç ile Ulaşım

Henüz bir havalimanı bulunmayan Bolu’ya otobüs ya da özel araç yolculuğu ile ulaşılabilir. İstanbul’dan 295, Ankara’dan 190, Bursa’dan 285, Kocaeli’nden 205 ve İzmir’den 645 km uzaklıkta konumlanan Kartalkaya Kayak Merkezi’ne bulunduğunuz kentten araba ile keyifli bir şekilde gidebilirsiniz.

Başlangıç noktanız İstanbul ise Tem Otoyolu üzerinden D-100 karayoluna ve ardından Ankara istikametine doğru ilerlemeli; başlangıç noktanız Ankara ise D-100 karayolu üzerinden 2 kilometre ilerleyip Kartalkaya sapağına doğru yönelmelisiniz. Ancak kayak merkezine giden virajlı yolda dikkatli olmanız ve kış lastikleri ile kar zincirlerini ihmal etmemeniz önerilir.