Kayseri Havalimanı Ulaşımının Detayları

Kayseri’nin herhangi bir noktasından havalimanına gitmek veya havalimanından istediğiniz lokasyona ulaşmak için Oygut Travel sizlere ayrıcalıklı ulaşım imkanı sunuyor. Ekonomik, konforlu ve güvenilir bir hizmet kalitesini Oygut Travel’dan başka yerde bulamayabilirsiniz. Oygut Travel servisimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz 7 gün 24 saat hizmet vermekte olan müşteri temsilcilerimizle 444 7 329 numaralı telefonu arayarak iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz rotadaki araçlar ve fiyatlar konusunda bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda Kayseri Havalimanı transfer ve ulaşım ile ilgili öğrenmek isteyeceğiniz tüm detaylara da ulaşabilirsiniz.

 

Kayseri Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Hem askeri hem de sivil uçuşlara hizmet veren Kayseri Havalimanı, şehir merkezine 5 km uzaklıkta olup şehrin batı tarafında yer alır. İç ve dış hat uçuşlarının da yapılabilmesine olanak tanıyan havalimanına ulaşım; şehir merkezine yakınlığı sayesinde belediye otobüsleri, Havaş otobüsleri, taksi ya da tercih edeceğiniz transfer servisleri ile kolayca sağlanabilir.

 

Kayseri Havalimanı Transferi Oygut Travel ile Daha Güzel

Kayseri Havalimanı’na gitmek veya havalimanından dönmek için güvenilir, konforlu, ekonomik ve avantajlı VIP araçlar içerisinde seyahat etmek isterseniz Oygut Travel’ı tercih edebilirsiniz.

Oygut Travel transfer hizmetleri sayesinde, uçağınızı kaçırma ya da geç kalma gibi olumsuzluklar yaşamanıza gerek kalmadan tüm kontrolün sizin bilginiz dahilinde olmasını sağlar, dilediğiniz saati ve mekanı siz belirlersiniz.

 

Oygut Travel’ın Avantajları

Ekonomik, konforlu ve güvenilir yasal yolculuk

Güler yüzlü ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan sürücüler

Havalimanı transferi, şehir içi ve şehir dışı ulaşım hizmetleri

Tüm kontrolün kullanıcıda olduğu, süre ve mesafe bilgilerinin hesaplanarak önceden rezervasyon yapılabilmesi imkanı

Kilo ve yaşa özel olarak kişiselleştirilmiş çocuk koltuğu, havaalanı karşılama gibi ek hizmetler

6 kişilik arkadaş grupları ve çekirdek aileler için tasarlanmış Eko Vip ulaşımı

12 kişilik arkadaş grupları ve kalabalık aileler için düşünülmüş Minibüs ulaşımı

Visa ya da Mastercard aracılığı ile ödeme kolaylığı

Kayseri Havalimanı Ulaşım Alternatifleri

 

Kayseri Havalimanı'na Diğer Ulaşım Seçenekleri

Otobüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden her 20 dakikada bir karşılıklı olarak yapılan otobüs seferleri, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmektedir. 100, 101, 102, 270 ve 271 numaralarına sahip otobüsler sayesinde sırasıyla; Seyyid Burhanettin Bulvarı güzergahında 100 numaralı, İstasyon Caddesi güzergahında 101 numaralı, Fakülte güzergahında 102 numaralı, 200 Evler ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı güzergahlarında 270 ve 271 numaralı belediye otobüsleri ile Kayseri Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Taksi ile Ulaşım

Kayseri Havalimanı'nda 24 saat boyunca taksi hizmeti verilmektedir. Havalimanının şehir merkezine oldukça yakın olması sayesinde her yerde kolaylıkla taksi bulunabilir ve kısa bir sürede havalimanına ulaşılabilir. Taksi ücretleri gidilecek yerin ortalama fiyatına göre belirlenir.

 

Özel Araç ile Ulaşım

Kayseri Havalimanı'na transfer servislerine alternatif olarak özel aracınız ile gitmek isterseniz Ankara'dan 4 saatte, İstanbul'dan 10 saatte ve İzmir'den 12 saatte Kayseri'ye varış sağlayabilirsiniz. Havalimanı, şehir merkezine 5 dakika uzaklıkta olduğu için 15 dakikalık bir sürede Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nı takip ederek düz bir hat üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Havaş ile Ulaşım

Uçağın inişinden 25 dakika sonra havalimanından hareket eden Havaş servisleri Talas (Anayurt) ve Otogar istikametlerine gidecek şekilde düzenlenmektedir. Şehirler arası otobüs terminalinin karşısındaki BYZ Avm otoparkı ve Anayurt'tan kalkan Havaş servisleri; BYZ Avm otoparkından kalkış sağlayanlar için Kadir Has Stadyumu ve Anatamir Tramvay Durağı güzergahlarından, Anayurt Meydanı'ndan servise binenler için de Talas İlçe Jandarma Komutanlığı Önü, Yurtlar Bölgesi Tramvay Durağı, İpek Avm karşısı, Tuna Tramvay Durağı ve Mustafa Şimşek Caddesi güzergahlarından yolcu almaya devam etmektedir.

Şehir merkezi ve Anayurt'tan kalkan Havaş otobüslerinin ilk seferleri günlere göre 03:30 ve 04:10 saatleri arasında değişiklik göstermektedir. Son seferler şehir merkezinde 22:30'da bitirilirken, Anayurt'ta 22:15'te bitirilmektedir. Havalimanı'na inen tüm iç hat uçuşlar için ise belirli bir saat sınırlaması olmaksızın servis düzenlenir.

 

Kayseri Havalimanı'nın Özellikleri

Kayseri Havalimanı Transferi ve Ulaşım Alternatifleri

3000x45 m ebatlarında 1 adet beton kaplamalı pist

İç hatlarda 3 milyon, dış hatlarda 2 buçuk milyon olmak üzere toplamda yıllık 5 buçuk milyon yolcu ağırlayabilme kapasitesi

9 adet uçak park kapasiteli, beton kaplamalı, 390x102 boyutlarında apron

420 araç kapasiteli özel otopark alanı

20 araç kapasiteli, engelli yolcu araçları için tasarlanmış otopark alanı

Sivil ve askeri uçuşların bir arada gerçekleştirilmesi

11 bin metrekarelik iç hatlar ve 11 bin metrekarelik dış hatlar şeklinde iki adet terminal binası ile toplam 22 bin metrekarelik kullanım alanı

Türk Hava Yolları, Sunexpress, Pegasus ve Atlasjet'a ait ofislerle havayolu alternatifleri

Dış hatlar terminal binasında bulunan ve yemek yeme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz restoran

3 adet doktor, 3 adet acil tıp teknisyeni, 3 ambülans şoförü, 1 adet tam donanımlı ambulans ile hizmet vermekte olan sağlık üniteleri

İç ve dış hat salonlarında bulunan ve ayrıntılı bilgi edinimi sağlayabileceğiniz turizm ofisleri

Görme engelli vatandaşlar için kullanıma uygun hale getirilen iç ve dış hatlar binalarındaki camlı yüzeyler

Şehir merkezine 5 dakikalık mesafede olması nedeniyle ulaşım kolaylığı

Kayseri Havalimanı İletişim Bilgileri

Tel: +90 352 337 52 44

Faks: +90 352 337 52 41

Otopark Tel: 0352 337 46 39

E-mail: infokayseri@dhmi.gov.tr

Web: http://www.kayseri.dhmi.gov.tr