Uludağ Kayak Merkezi’ne Bizimle Gitmeyi Denediniz mi?

Bu yazımızda Uludağ Kayak Merkezi transfer ve ulaşım alternatifleri ve Oygut Travel’ın ayrıcalıklı yolculuğu hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

Uludağ’ın bembeyaz yamaçlarında doyasıya kayak yapmak, lezzetli bir yemeğin tadını çıkarmak ya da odun ateşinin yanında arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmek için, bu kış Uludağ Kayak Merkezi’nin büyüleyici dünyasına adım atabilirsiniz. Kayak merkezi hakkındaki tüm detayların yanı sıra Uludağ Kayak Merkezi transfer ve ulaşım olanaklarını da yazımızda bulabilirsiniz.

 Her ne kadar “kayak” denince akla ilk olarak Uludağ geliyor olsa da, Bursa'nın heybetli dağı sadece bir kış sporları merkezi değil; aynı zamanda harika bir aile tatili yapmanız için mükemmel olanaklar sunan eşsiz bir bölge olma özelliği taşır. Tatilcilerin her ihtiyacı dikkate alınarak tasarlanan tatil bölgesi; saunalar, fitness merkezleri, yüzme havuzları, barlar ve alışveriş imkanlarına sahiptir.

 

Oygut Travel ile Uludağ Zamanı

Başta havalimanı transferi olmak üzere, şehir içi ve şehir dışı VIP ekonomik transfer hizmeti sağlayan Oygut Travel, Bursa kent merkezinden yaklaşık 40 km uzaklıkta yer alan Uludağ Kayak Merkezi’ne dolmuş ya da teleferik zahmetine girmeden, pratik şekilde varmanıza yardımcı olur.

İster Bursa Havalimanı’ndan ister kent merkezinden, kısacası bulunduğunuz herhangi bir noktadan çağırabileceğiniz Oygut Travel’ın VIP araçları, aynı zamanda aileler ve kalabalık gruplar için de Eko VIP hizmeti gibi avantajlar sunar.

 

Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Uludağ, Türkiye'nin en gözde kış sporları merkezinden biri olan Uludağ Kayak Merkezi’ne ev sahipliği yapar. 2.543 metre yüksekliğinde olan Uludağ’ın yüksek yamaçları, aralık ile nisan ayları arasında karla kaplıdır. Uludağ Kayak Merkezi'nde kış aylarında kar yüksekliği 3 metreye kadar çıkabilir. Tesis; 800 metre uzunluğundaki Ergün kayak pisti ve yine 800 metre uzunluğundaki Belvü kayak pisti, 1100 metre uzunluğundaki Kervansaray kayak pisti ve 2750 metre uzunluğundaki Kuşaklı kayak pisti ile kayak ve snowboard sporları ile uğraşanların gözbebeğidir. Kayak pistlerinin toplamda yaklaşık 20 km uzunlukta olduğu Uludağ Kayak Merkezi’nde Alp disiplini ve kros kayağı, snowboard ve heli-ski için uygun 13 farklı pist bulunur.

Bu pistler, beceri ve uzmanlığa göre sınıflandırılmış ve hepsi de hava ve yüzey asansörü ile donatılmıştır. Ayrıca kayak merkezinde 8 adet telesiyej ve 7 adet teleskis servisi hizmet verir. Karla kaplı çam ormanlarında kar motosikletleri ve ATV gezileri de düzenlenebilmektedir. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler ile dolup taşan Uludağ Kayak Merkezi'nde, tüm talepleri karşılamak için rehberler ve spor eğitmenleri de yer alır.

Daha pek çok aktivite olanağına, eğlence alanına ve kar sporları için ekipmanlar kiralayan ve satan mağazalara ev sahipliği yapan Uludağ Kayak Merkezi’nde giysi ve ekipman taşımak zorunda kalmadan tüm eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

 

 Uludağ Kayak Merkezi Nerede?

Uludağ Milli Parkı'nda konumlanan Uludağ Kayak Merkezi, Bursa'nın 36 km güneyinde yer alır.

Google maps'ten rahatlıkla konumuna bakabilirsiniz: https://goo.gl/maps/NvzqnAi4nnS2

 

Uludağ Kayak Merkezi’ne Ulaşım Alternatifleri

Bursa’da konumlanan Uludağ Kayak Merkezi’ne, şehir merkezinden dolmuş vasıtasıyla gidilebilir. Yolların genellikle buzlu ve kapalı olduğu kış aylarında teleferik ve otobüs rotası takip edilerek kayak merkezine erişilebilir. Yaz aylarında ise Karabelen, Kirazlıyayla ve Sarıalan gibi kamp alanlarından geçilerek karayoluyla Uludağ'a ulaşılabilir.

Bursa'dan Sarıalan'a 20 dakikalık teleferik yolculuğu imkanı da bulunur. Sarıalan'dan otel alanına varmak için ise 20 dakikalık aralıklarla hareket eden minibüslere binebilirsiniz. Ancak, güvenlik nedeniyle, teleferikte kayak ekipmanı taşımaya izin verilmez. Eğer kendi aracınızla seyahat etmeyi tercih ederseniz, ani kar yağışını veya düzenli temizlenme ve öğütme işlemlerine rağmen yolun geçilmez hale gelmesine neden olabilecek buzlanmayı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

 

Uludağ Kayak Merkezi’ne Ne Zaman Gidilir?

Eylül-kasım ayları arasında, bölgeye önemli miktarda yağmur veya kar yağar. Hava şartları nedeniyle bu dönemde ziyaretçi sayısında büyük düşüş yaşanır, bu nedenle uygun fiyatlara konaklanabilir. Aralık-şubat ayları arası ise, Uludağ’da eğlenceli bir tatil geçirmek için fazla soğuktur. Bu aylar genellikle kayak tutkunları tarafından tercih edilir.

Daha ılıman bir iklimin gözlemlendiği mart-mayıs ayları arası, turizmin en yoğun olduğu zamanlardır. Uludağ'da kayak yapmak için en uygun ve ideal zaman 20 Aralık ile 30 Mart arası olarak kabul edilir. Mayıs ile beraber haziran ve temmuz ayları Uludağ'da turizmin ikinci en yoğun olduğu aylardır. Otel ve uçak bileti fiyatları bu aylarda epey artar, ancak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uygun fiyatlı konaklama imkanları bulabilirsiniz.

 

Uludağ Kayak Merkezi Otelleri ve Konaklama İmkanları

Kuşaklıkaya ve Fatin Tepe isimli tepeler üzerine kurulu olan Uludağ Kayak Merkezi, 1. ve 2. Gelişim Oteller Bölgesi olmak üzere iki ayrı bölgeden oluşur. Uludağ Kayak Merkezi'nde, yatırımların tamamlandığı 1. bölgede 17’si devlete ve 19'u özel sektöre ait toplam 36 tesis ve otel yer alır.

1986 yılında ‘Turizm Merkezi’ olarak ilan edilen 2. bölgede ise 4 otel bulunur. Karinna Hotel Uludağ, Kervansaray Uludağ, Kaya Uludağ, Bof Hotel Uludağ Ski & Convention Resort, Ağaoğlu My Mountain Otel, Grand Yazıcı Hotel ve Uludağ Alkoçlar gibi konaklama tesisleri, bembeyaz karlarla çevrili Uludağ Kayak Merkezi’nde öne çıkan tesisler arasında.

İhtiyacınıza ve bütçenize uygun bir seçim yaparak Uludağ’da keyifli bir kış tatili geçirebilirsiniz. Otellere, alışveriş ve eğlence merkezlerine ek olarak, kapsamlı bir sağlık kliniği de Uludağ Kayak Merkezi'nde hizmet vermektedir.

 

Bof Hotel Uludağ Ski & Convention Resort: Volfram Yolu, 2. Gelisim Oteller Bölgesi, Uludağ - (0224) 800 00 00

Karinna Hotel Uludağ: Kirazlı Mahallesi, 16370 Osmangazi/Bursa - (0224) 285 23 60

Ağaoğlu My Mountain Otel: Uludağ Oteller Bölgesi, Uludağ,, Osmangazi/Bursa - (0224) 285 20 01

Kaya Uludağ: Kirazlı Mahallesi, 16370 Uludag(Bursa)/Osmangazi/Bursa - (0224) 285 22 88

Kervansaray Uludağ: Kirazlı Mahallesi, Kervansaray Uludağ, 16190 Osmangazi/Bursa - 0850 533 1334

Büyük Otel Uludağ: Kirazlı Mahallesi, 16370 Osmangazi/Bursa - (0224) 305 06 16

Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Bursa şehir merkezinden Uludağ Kayak Merkezi’ne toplu taşıma ile ulaşım, dolmuşlar ile sağlanır. Kent merkezinden kalkan dolmuşları kullanarak 40 km uzaklıktaki kayak merkezine varabilirsiniz.

 

Araba ile Nasıl Gidilir?

Uludağ'a, Bursa şehir merkezinin yaklaşık 40 kilometre güneyinde bulunan karayoluyla ulaşılabilir. Yolculuğunuzdan önce arabanıza kar lastiği takmanız ve kar zincirlerinizi yanınızda bulundurmanız tavsiye